Kalėdinės Eglutės Įžiebimas Alytuje

Kalėdinės Naujametinės Eglutės Įžiebimas Alytuje

 

 

Eglutės įžiebimas Alytuje
DATA: 2018 Gruodžio 1d. 16:00
VIETA: Rotušės a., Alytus

Gruodžio 1 d. šeštadienį 16.00 val. susitikime Alytaus Rotušės aikštėje!

Kviečiame Miestelėnus į Šventę. Lauksime akimirkos, kuomet nušvis Alytaus Kalėdų eglė  ir praneš aie Kalėdinių dovanų laikotarpio renginių pradžią.

2018 / 2019 metų Kalėdinės Eglutės

 


„Kalėdų laukimo metas – pats geidžiamiausias, todėl norėjosi daug grožio, šviesos, jaukumo. Galvojome apie įspūdį, efektą, šventinę nuotaiką, šilumą.
Tad šaltuoju laiku nusikelsime į vasarą. Norėjosi sugriauti mitą ir pagaliau pasakyti, kad Alytus – draugiškiausias, saugiausias ir vieningiausias miestas.
Todėl eglė – tikra staigmena. Naujas požiūris į eglę – ekologiškas. Alytaus verslininkai sukūrė ir gražiausios metų šventės proga įteikė gražiausią dovaną miestui –
įspūdingą akcentą. Tad šį kartą viskas nauja – nauja ekologiška moderni eglė, nauja gera nuotaika,
naujos emocijos, nauji mes“, – sakė už šventinį miesto puošimą atsakingo Savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja

 

2018 / 2019 metų Kalėdinės Eglutės įžiebimas

 

Tai šeimos ir namų šventė. Kalėdų išvakarės (XII-24). Šventvakarių eigoje būna dar dvejos Kūčios. Naujųjų metų išvakarėse būna Mažosios Kūčios, o šventvakarius užbaigia Kūčelės (I-6) arba Trys Karaliai. Žinoma, svarbiausios būna pirmosios Kūčios.
Kūčiose susirenka visa šeima, artimųjų ir protėvių vėlės. Todėl šis šventvakaris primena Vėlines, tik čia vėlės susirenka namuose. Prie Kūčių stalo žmogus turi sėstis visokia prasme švarus, be blogų minčių. Susitaikoma su kaimynais. Dovanojamos skriaudos. Reikia vengti žodžio “aš”, o sakyti “mes”. Dvasiniam nusiteikimui dar padeda ir pasninkas. Iškūrenama pirtis. Geresnei santarvei sudeginama liepinė pliauska. Nusiprausus apsivelkama šventiniais rūbais.

Ekologiski produktai Alytuje Sveiki Naturalus produktai